WYBURZENIA BUDYNKÓW

Planując likwidację obiektu budowlanego musisz zdecydować jaką metodę wybrać. Za najpopularniejszą i jednocześnie jedną z bezpieczniejszych uważa się, wyburzenie budynku za pomocą koparki. 

Zlecenia wyburzeniowo - rozbiórkowe wykonujemy najczęściej za pomocą młota wyburzeniowego Atlas Copco MB 1500. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować takie prace koparką szybko i efektywnie.   

WYBURZENIA KOPARKAMI

Planujesz zlikwidować budynek? Zapewne zaczynasz od wpisania w Google "zlecę wyburzenie" lub "zlecę rozbiórkę". Jednak czy wiesz, że to nie to samo? Podczas rozbiórki budynku można odzyskać materiały użyte podczas budowy. Wyburzenia natomiast zazwyczaj nie zapewniają takiej opcji, jednak są o wiele szybsze. Często jednak słowa rozbiórka i wyburzenia są używane zamiennie.

Przed rozpoczęciem wyburzenia domu lub innego budynku potrzebujesz pozwolenie na rozbiórkę. W zależności od usytuowania wniosek należy zgłosić w starostwie powiatowym lub w urzędzie wojewódzkim. Czasem wystarczy tylko dokonać zgłoszenia rozbiórki budynku. Więcej informacji o rozbiórce bez pozwolenia, można znaleźć na stronie biznes.gov.pl Pamiętaj, że jeśli zaczniesz wyburzenia przed uzyskaniem pozwolenia, rozbiórka zostanie uznana za samowolę budowlaną, obarczoną karą grzywny. Wyjątek stanowią budynki zagrażające zawaleniem.

Ile kosztuje wyburzenie domu?

Ceny rozbiórki zależą głównie od kubatury (objętości) budynku, materiałów wykorzystanych do budowy, grubości ścian, rodzaju konstrukcji budynku, a także skomplikowania wykonywanych prac. Nie zapomnij, że oprócz kosztów wyburzenia musisz się liczyć z opłaceniem wywiezienia pozostałości po budynku, a także ich utylizacji. Koszty rozbiórki uzależnione są także od tego czy chcesz odzyskać materiały. Chcesz wiedzieć ile dokładnie zapłacisz? Skontaktuj się z nami i uzyskaj darmową wycenę.

Jak wygląda wyburzanie koparką?

Każde zlecenie wyburzenia obiektu to nowy plan działania w zależności od usytuowania, sąsiedztwa z innymi obiektami, jego konstrukcji, zabezpieczenia placu budowy. W niektórych przypadkach konieczne jest przygotowanie i zabezpieczenie obiektu przez ekipę budowlaną. Przystępując do zadania, pamiętamy o zachowaniu zasad BHP. Użycie koparki to metoda dewastacyjna. Materiały po wyburzeniu można segregować sukcesywnie po wyburzeniu na gruzowisku, unikając pracy ludzkiej na wysokości. Koparka z odpowiednimi osprzętem typu młot, nożyce, łyżka zapewnia w krótkim czasie efektywne i w miarę bezpieczne wykonanie zadania.

 

Potrzebujesz usług koparką?

Skontaktuj się z nami