NIWELACJE TERENU

Przed Tobą budowa wymarzonego domu lub budynku mieszkalnego czy przemysłowego? Powinien stać na stabilnym gruncie, aby posłużył przez lata. 

Po wykonaniu dokładnych pomiarów terenu przez geodetę wkraczamy do pracy koparkami, aby fizycznie wyrównać i wyprofilować teren. Pozbywamy się wszystkich zbędnych elementów jak np. korzenie drzew. Przeprowadzamy również prace melioracyjne, zapewniając odpowiednie odwodnienie działki.

Wyrównanie terenu działki

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń inwestor może wybrać odpowiednią firmę do wykonania humusowania, wyrównania, niwelacji, korytowania terenu kierując się wyborem użycia odpowiedniego sprzętu do tych robót. Na małych przestrzeniach w terenie sprawdzone jest użycie koparek, ponieważ jest to metoda dokładna. Dodatkowo pozwala na hałdowanie lub załadunek na pojazdy samowyładowcze, nie naruszając struktury gruntu rodzimego. Roboty te można prowadzić, profilując teren pod dane rzędne wynikające z projektu. Na dużych obiektach wyrównując teren, używamy spycharek lub równiarek.

Koszt niwelacji terenu

Koszt niwelacji gruntu pod budowę domu czy inną inwestycję zależy od wielu czynników. Najważniejszym aspektem jest grunt, na którym rozpoczynamy pracę. Bierzemy pod uwagę rodzaj gruntu, kategorię gruntu, powierzchnię oraz lokalizację działki. Istotne jest także, czy jest to teren podmokły, czy nie. Zadając pytanie, ile kosztuje równanie terenu, trzeba wziąć pod uwagę także odległości przewożonych mas ziemnych oraz opłaty za składowany odpad. Na podstawie tych wszystkich danych robimy bezpłatną wycenę. Pamiętaj, że nasze ceny można negocjować!  

Potrzebujesz usług koparką?

Skontaktuj się z nami